• YARIM ALTIN
  3.992,00
  % 3,15
 • AMERIKAN DOLARI
  19,0287
  % -0,02
 • € EURO
  20,4058
  % 0,59
 • £ POUND
  23,3726
  % 0,82
 • ¥ YUAN
  2,7651
  % 0,09
 • РУБ RUBLE
  0,2464
  % -0,13
 • BITCOIN/TL
  535037,176
  % 0,63
 • BIST 100
  4.975,47
  % -3,13

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2023 Yılında 3 Ay Ertelemeli Kredi

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2023 Yılında 3 Ay Ertelemeli Kredi

Ertelemeli kredi veren bankalardan aldığınız kredilerin taksitlerini 3 veya 6 ay erteleme şansınız var. Bu yazımızda, erteleme seçeneği sunan bankaların faiz oranları, başvuru ve kampanya koşullarını bir araya getirdik.

İhtiyaç kredilerinde, en fazla 3 ay erteleme yapabilirsiniz. Ticari kredilerde bu süre 6 aya kadar çıkabilir. Erteleme süresi boyunca ayrıca faiz ödemeniz gerekmektedir. Örneğin, 36 aylık bir ihtiyaç kredisini erteleyerek 33 ay vadeli bir kredi alırsanız, erteleme süresindeki faiz de ödemenize eklenir.

3 aylık faiz tutarı diğer taksitlere eklenir, ancak eklenen miktarlar genellikle düşük olduğu için kredi alan kişiler için sorun teşkil etmez. Bu nedenle, hesaplama tablolarındaki taksit ve toplam ödeme miktarları, bankaların hesaplamalarına göre ufak farklılıklar gösterebilir. Şimdi hangi bankaların erteleme kampanyaları olduğunu inceleyelim.

3 ay erteleme seçeneğinde her ay 30 gün olarak kabul edilir. İlk taksitinizi 90 gün sonra ödersiniz.

Güncelleme: Yapılan yeni düzenlemelerle, 50.000 TL’ye kadar olan kredilerde 36 ay vade, 50.000 TL’nin üzerinde olan kredilerde ise 24 aya kadar vade yapılabilmektedir. Ertelemeli kredi kullanmanız durumunda, vadeler en fazla 33 veya 21 ay olabilir.

Vakıfbank, Ertelemeli Kredi Kampanyasını Tanıyalım

Ertelemeli Kredi

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından biri olan Vakıfbank, kuruluş yıl dönümüne özel ertelemeli kredi imkanı sunuyor. Bu kampanya sayesinde nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve özel ödeme kolaylıklarından yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank’ın ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,55’tir. Ertelemeli kredi kullanarak alabileceğiniz vadeler en fazla 33 aydır. Başvuru limiti en fazla 125.000 TL olabilir. Dilerseniz anında başvuru yapmak için SMS ile KREDI, T.C. Kimlik No ve aylık gelir miktarınızı yazıp 5724’e mesaj gönderebilirsiniz.

Finansbank, 3 Ay Ödemesiz Kredi Özellikleri

Ertelemeli Kredi

Finansbank tarafından sunulan 3 Ay Ödemesiz Kredi kampanyası, kişiye özel faiz oranlarına sahiptir. Kredi skorunuza bağlı olarak en düşük faiz oranlarından yararlanabilirsiniz ve bankanın kampanya dahilinde uyguladığı faiz oranı %1,44’ten başlar. Kamu kurumunda çalışanlar için özel faiz oranları sunulmaktadır. Ancak, gelir belgesiz kredi veren bankaları incelemenizi öneririz.

Kredi notunuza göre %1,74, %2,59 veya %3,35 faiz oranlarından biri ile kredinizi kullanabilirsiniz. SMS ile kredi başvurusu yapmak için TC kimlik numaranızı 5030’a göndermeniz yeterlidir. Ayrıca, QNB Finansbank müşteri hizmetleri veya qnbfinansbank.com sitesi üzerinden de başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Akbank, Kişiye Özel Ertelemeli Kredi Nedir

Akbank Ertelemeli Kredi

Akbank’tan Kişiye Özel Ertelemeli Kredi kampanyası da mevcuttur. İhtiyaç kredinizi çekin ve 3 ay sonra taksitlerini ödemeye başlayın. Faiz oranı, kredi sicilinize bağlı olarak kişi özelinde değişir. Yani kredi notunuz ne kadar yüksekse o kadar düşük faizli olarak ertelemeli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. İlk taksit ödemenizi krediyi kullandıktan 92 gün sonra yapabilirsiniz. Azami vade 36 ay olduğundan, bu krediyi en fazla 33 ay vade ile kullanabilirsiniz. Faiz oranı kredi miktarına ve vadesine göre değişebilir. Başvuru sayfasından kredi miktarınızı ve vadenizi belirleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca, Akbank Direkt veya Akbank müşteri hizmetleri üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

CEPTETEB, Sabit Faizli Ertelemeli Kredinin Özellikleri

CEPTETEB Ertelemeli Kredi

CEPTETEB tarafından sunulan Sabit Faizli Ertelemeli Kredi kampanyası, CEPTETEB veya TEB müşterisi olun veya olmayın başvurulara açıktır. Bu kredi belgesiz olarak internet üzerinden anında kullandırılır ve gelir belgesiz kredi veren bankalar listesinde yer alır. Faiz oranları kişiye göre değişebilir. Kredi notu 1.879 ve üzerinde olan müşteriler %2,05-%2,55 faiz oranından yararlanabilirler.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

İlk defa kredi kullanan müşteriler %2,05 faiz oranından yararlanabilirler. İnternet üzerinden yapacağınız başvurularınızda 3 ay ertelemeli krediyi 1.000-200.000 TL arasında kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu için cepteteb.com.tr adresine giderek form doldurmanız yeterlidir. En fazla 65 yaşında olmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

ING Bank, Turuncu Ekstra Avantajlı Kredi Nedir?

ING Bank’ın standart ertelemeli kredisinden kredi notu 1.850 ve üzerinde olan İNG Bank müşterileri %1,39 faiz oranı ile yararlanabilir. Kredi skorunuza göre faiz oranı %2,14‘e kadar çıkabilir. İnternet üzerinden kullanabileceğiniz kredi ise 3 Bin TL ile 80 Bin TL arasında olabilir. Fakat daha düşük faiz oranlarından yararlanmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

İngbank Turuncu Ekstra Ertelemeli Kredi

6 Ağustos 2019 itibariyle yeni İhtiyaç Kredisi kullanan müşteriler için, Turuncu Ekstra Programı’na katılan ve ING Banka Kartı veya vadesiz hesaptan aylık 1.000 TL harcama koşulunu yerine getiren müşterilerin hesaplarına bir sonraki ay, bir önceki ayın anaparası ile, “yürürlükteki sözleşmesinde yer alan faiz oranı” ile “Banka’nın belirlediği avantajlı faiz oranı” arasındaki farkın çarpımı ile hesaplanan faiz tutarı ve bu tutara ek olarak bu faiz farkına ilişkin vergiye denk gelen tutar, geri ödeme planındaki vade gününde Banka tarafından, kredinin bağlı olduğu vadesiz hesaba nakit olarak iade edilecektir.

Ertelemeli Krediler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ertelemeli Kredi Nedir?

Bankaların vermiş olduğu kredilere ait taksit ödemelerinin 3 ay veya 6 ay sonra ödenmeye başlanmasıdır. Bankalar bir ayı 30 gün olarak kabul etmektedirler. Yani alacağınız kredinin ilk taksit ödemesini 90 gün sonra yapabilirsiniz. Bazı bankalarda bu süre 92 gün olabilmektedir. 6 ay ertelemeli kredi imkanları genellikle ticari kredilerde sağlanmaktadır. İhtiyaç kredilerinde 6 ay ertelemeli bir kampanya şuanda bulunmamaktadır.

Emekliler İçin Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Emeklilerimiz için bankalar kredi imkanı sağlarken yaş sınırı uygulaması ile onay vermektedir. Örneğin CEPTETEB 65 yaşına kadar olan emekliler için kredi verebileceğini duyurmuştur. Belirtilen bu yaş sınırları kredi vadesi ve başvuru yapan kişinin yaşlarının toplamıdır. Yani 63 yaşındaysanız en fazla 2 yıl vade kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi yaş sınırları bankadan bakaya göre değişmektedir.

Ertelemeli Kredi Vadesi En Fazla Kaç Ay Olur?

Kullanacağınız kredi bireysel ihtiyaç kredisi ise ertelemeli kredi vadesi en fazla 33 ay olabilmektedir. Standart kredilerde vade 36 ay ile sınırlıdır. Ticari kredilerde vade değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin Esnaf Kefalet Kredileri 5 yıla kadar vadeli ve 3 ayda bir taksit ödemeli olarak verilmektedir. Devlet destekli diğer ticari kredilerde ise 6 aya kadar ertelemeli olarak kredi kullanmanız mümkün.

Ertelemeli Konut Kredisi Çekebilir Miyim?

2021 yılı içerisinde korona virüsten ötürü bütün bankalar konut kredisi ödemelerine ait taksitleri 3 ay süre ile erteleme kararı aldılar. Mevcut konut kredisine ait taksitinizi ertelemek için veya dondurmak için bankaya başvuru yapmanız yeterlidir. Hali hazırda kullanacağınız konut kredilerinde ertelemeli bir konut kredisi kampanyası bulunmamaktadır. Bankalar dönem dönem taksit ertelemeli kredi kampanyaları duyurmaktadır.

Kefil Yada Teminatlı Kredimi Erteleme Seçeneği Var Mı?

Bizim listemizdeki bankaların, teminatlı kredilerinin hepsini inceledik. Bu bankalardan alacağınız kredinin taksitlerini 3 ay erteleyebilirsiniz. Zaten standart ihtiyaç kredilerinde bankalar, gerekli gördükleri durumlarda teminat veya kefil talep ederler.

Kredi Ertelemesi İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Maaş müşterisi olduğunuz bankalardan kredi başvurusunu internet üzerinden veya şubeden yaparsanız, genellikle belge talep edilmez. Ancak, kredi notunuz ya da mevcut kredi borçlarınızın durumuna göre belirli belgeler ya da teminatlar istenebilir. Belgeler talep edilirse, başvuru formu (banka tarafından verilir), nüfus cüzdanı ve gelir belgesi talep edilebilir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.