• YARIM ALTIN
  3.993,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  19,0248
  % 0,07
 • € EURO
  20,4040
  % 0,22
 • £ POUND
  23,3807
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  2,7662
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,2455
  % -0,86
 • BITCOIN/TL
  533858,392
  % -0,45
 • BIST 100
  4.975,47
  % -3,13

Kadınlar İçin İş Fikirleri 2023

Kadınlar İçin İş Fikirleri 2023

Önceleri kadınların çalışması pek hoş karşılanmasa da artan sosyal bilinç ile şimdilerde kadınlar da istihdama katılıyor. Bu anlamda kadınlar için iş fikirleri 2023 kapsamında pek çok fikir ortaya çıkıyor. Kadınlar evden yapılabilecek pek çok işi artık teknoloji ile tüm dünyaya duyurabiliyor. Bu anlamda evde iş fikirleri, kadınlar için özel iş fikirleri gibi başlıklar kadınların üretim sürecine katılması ve kendilerini güçlü hissetmeleri açısından önem arz etmektedir.

Web Sitesi Kurmak

İlgi kapsamında eğer bir kadının teknolojiye ve bilgisayar kullanmaya isteği var ise son zamanların popüler iş fikirlerinden olan web sitesi kurma üzerine yoğunlaşabilir. Bu iş fikri hem evden gerçekleştirilebilirken hem de teknolojik açıdan gelişime uyum sağlar. İleriki dönemlerde de gelişerek dijital ajansa bile dönüştürülebilme potansiyeli bulunan bir iş fikri olarak düşünülebilir.

Online Ders Vermek

Artık ders vermek için öğretmen olmaya pek de gerek yok. Bu kapsamda sıfırdan iş fikirleri açısından düşünüldüğünde online ders verilerek bir iş fikri oluşturulabilir. Özellikle kadınlar için uzmanı oldukları her konuda gerçekleştirebilecekleri bir iş fikridir. Udemy, Youtube gibi platformlar üzerinden örgü, yazarlık, sanat, mutfak, pastacılık gibi pek çok konunun dersi verilebilir.

Blog Yazarlığı Yapmak

Web sitelerinde bulunan bloglar için yazı yazmak de yine evden tercih edilebilecek iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bu anlamda kadınlar kendi blog sitelerini kurarak da içerik üretebilirler. Bunun yanında hali hazırda açık olan siteler için de hizmet verebilirler. Hem ev işlerine hem de güncel işlere bu şekilde vakit de ayrılabilmektedir.

Podcast Yayınlamak

Genel olarak kimsenin aklına gelmeyen iş fikirleri kapsamında düşünülebilecek olan bu fikir, son zamanlarda Spotify gibi mecralar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu anlamda uzmanı olunan herhangi bir konu ile ilgili olarak ses kayıtları ile podcast yayınları gerçekleştirilerek para kazanılabilir

E – Ticaret Yapmak

KADINLAR İÇİN İŞ FİKİRLERİ

Günümüzde çoğu ürünün satışı e – ticaret üzerinden gerçekleşmektedir. Bu anlamda kadınlar da bu işe girerek çoğu ürünün bu anlamda satışını gerçekleştirebilirler. Pek çok e- ticaret platformu girişimci kadınlar için kolaylaştırıcı hizmetler sunmaktadır. E – ticaret üzerinden yapılabilecek iş fikirleri ise şunlardır;

El Yapımı Ürün Satışı

Kadınlar evden çalışmak istiyorlarsa, pasta kek gibi ürünlerin günlük olarak üretimini gerçekleştirip internet üzerinden satışını sağlayabilmektedirler. Bunun dışında takı yapımı, sabun yapımı gibi pek çok işlem de e – ticaret üzerinden kendine alıcı bulmaktadır.

Stoksuz Satış

Dropshipping olarak da adlandırılan stoksuz satış ile ABD üzerinden satışı gerçekleştirilen bir ürün hiç stok yapmadan İngiltere’ ye gönderilebilmektedir. Bu anlamda dükkân açmak istemeyip e – ticaret yapmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir iş fikridir.

Gıda Ürünleri Satışı

Salça, reçel gibi uzun süre bozulmayan konserve gıdaları yapılabilir ve bunlar üzerinden de e – ticaret kapsamında satışlar gerçekleştirilebilir.

Güzellik Salonu Açmak

Önce güzellik kursuna giderek çeşitli sertifikalara sahip olduktan sonra birkaç uzman ile birlikte güzellik salonu açmak 2023 iş fikirleri açısından oldukça popülerdir. Bu anlamda 3 ay gibi bir süre güzellik sertifikası alıp, ardından da iş yeri açma belgesi ile bu iş fikri yürürlüğe sokulabilmektedir.

Butik Açmak

Kadınların severek yaptığı iş fikirleri arasında yer alan butik açmak da bu anlamda tercih edilebilecek alanlardan biridir. Toptan olarak sipariş edilen birbirinden güzel kıyafetler veya takılar, kiralanan mağazalarda sunulabilir. Bu kapsamda kadınlar için iş fikirleri 2023 kapsamında butik açmak da kârlı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Ayrıca KOSGEB’in kadın girişimciler için verdiği destek ile ilgili yazımızı okumak isteyebilirsiniz.

KOSGEB Kadın Girişimciler Desteği

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.